sobota, 24 kwietnia 2010

Motkobranie

Dzisiejsze wczesne popołudnie spędziłam w sklepie Ulki. Przede wszystkim nagadałyśmy się ogólniebabsko. Ale i włóczkowo.
Wytarmosiłam tysiące motków, naoglądałam się setek kolorów... Wiosenne włóczki w zamotane.pl tylko czekają, by je brać. Piękne bawełenki i ich mieszanki, ciekawe i zupełnie inne niż niegdysiejsze, zdecydowanie szlachetne akryle. Jest z czego wybierać... Moją nową miłością nadal pozostaje Frigya - podobają mi się wszystkie jej kolory!
Ale "zostawiam" ją sobie na potem, teraz postanowiłam pójść w coś lżejszego.

I oczywiście nie wróciłam z pustymi rękoma.Medusa! Konkretnie po 3 motki żółtej, różowej i chabrowej oraz 4 zielono-niebieskiej. Na wszystkie mam już plany, ale o tym na razie ciiii...Bo na pierwszy ogień pójdzie Sonata. Powstanie z niej ażurowy sweterek dla Mag. Powstanie z połączenia tych dwóch modeliAżurowy kardigan z długimi rękawami i dekoltem w serek. Jest już nawet próbka (tak! zblokowałam próbkę!)Nie bójcie się - nie zapomniałam o Bei - cały czas sobie rośnie. W tym tygodniu dorobiła się przodu. I opisu odejmowania i dodawania oczek - bo na tyle improwizowałam wzorując się na "bluzce-wykroju". Odtworzenie tej wariacji na przodzie wymagało mnóstwa zupełnie niepotrzebnej pracy poszukiwawczej. Mam nauczkę na przyszłość - notować :)Bardzo mi się podoba jak ta listwa wychodziA teraz - wracam do moich drutków :)
Miłej soboty i niedzieli :*

9 komentarzy:

 1. Równiutki ścieg w Bea. przypomnijz czego ją dziergasz, kolor piękny!

  OdpowiedzUsuń
 2. magii66, dziękuję :)
  robię z Frigyi właśnie, konkretnie z tej: http://zamotane.pl/index.php?products=product&prod_id=1678

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale masz fajnie, że możesz sobie tak wejść do Zamotane i pooglądać wszystkie włóczki na żywo! *^v^* Ja też lubię Medusę i Sonatę, a Frigyę zamierzam wypróbować.

  OdpowiedzUsuń
 4. wiosenne moteczki super. Nie mogę się doczekać finału Bei ;-))
  pozdrawiam
  karina

  OdpowiedzUsuń
 5. Brahelt, jak będziesz w Poznaniu to chętnie Cię tam zaprowadzę. Uprzedzam tylko, że tyyyle tego, że nie wiadomo co brać najpierw :)

  Karina, a to tylko te, na które od razu miałam konkretny pomysł :) żadnych innych nie pozwoliłam sobie brać, choćby nie wiem jak były piękne...
  Też się doczekać nie mogę, wierz mi :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wspieram Cię duchowo przy nadrabianiu braków notatkowych. Mam to samo przy Orchid ;) nazmieniałam, nazmieniałam i guzik pamiętam co nazmieniałam ;)

  Bea ma przepiękny kolor!

  OdpowiedzUsuń
 7. a mnie strasznie ciekawi co zrobisz z medusy bo mam na nią chrapkę a nie bardzo wiem jak ją ugryźć i do czego się nada

  OdpowiedzUsuń
 8. Fiubzdziu, dzięki, przyda się. Zwłaszcza, że Beę cała robię "na oko" :) a jeszcze mnie czekają rękawki

  Anno z medusy planuję bluzeczki letnie głównie oraz jeden sweterek "pracowy". Z różowej natomiast powstanie sukienka dla Bratanicy. Na oko medusa nadaje się na druty 3,5-4,0mm, może 4,5 jeśli dzianina ma być luźna.

  OdpowiedzUsuń
 9. mag/wzruszyłam się na widok sweterka,dla mnie przeznaczonego...Jest cudny (tyś też cudna:)))

  OdpowiedzUsuń